';

Sterylizacja jako najskuteczniejsza metoda walki z bezdomnością. Co roku w Polsce rodzi się tysiące niechcianych psów i kotów, jedyny sposób aby temu zapobiec to sterylizacja i kastracja.

W schroniskach wciąż są tysiące zwierząt, które czekają na taki zabieg. Ale prawdziwy problem to zwierzęta na polskiej wsi, to tam rodzi się najwięcej niechcianych psów i kotów. Bezmyślnie rozmnażane, a potem często niehumanitarnie albo wręcz bestialsko likwidowane nowo narodzone zwierzęta. Niestety takie praktyki jak topienie w rzece, zakopywanie żywcem lub po prostu zostawiane w lasach lub przydrożnych rowach to wciąż codzienność.

Dzięki otrzymanym datkom Fundacja miała możliwość sfinansowania w roku 2017 około 450 takich zabiegów.

450 wykastrowanych zwierząt to ponad 3500 mniej niechcianych, bezdomnych nowo narodzonych zwierząt każdego roku.

Ile z nich by przeżyło?

Nie wiadomo.

A ile urodziło by się kolejnych?

Można mnożyć liczby szybko przechodzą z setek w tysiące, a potem w miliony.

Dzięki Państwa datkom Fundacja może wspierać takie akcje. Bardzo dziękujemy.

Mała suczka z łańcucha, w trakcie akcji znalazła nowy kochający dom

Mała suczka z łańcucha, w trakcie akcji znalazła nowy, kochający dom.

Saba suka odebrana z tragicznych warunków co roku rodziła dwa mioty szczeniąt

Saba, suka odebrana z tragicznych warunków co roku rodziła dwa mioty szczeniąt.

Kotka w ciągu roku może mieć nawet trzy mioty, a w każdym nawet po pięć, sześć kociąt.

Lubię to
  • Google Plus