';

Co musi czuć pies gdy uderzenie samochodu jest tak silne, że jego małe i poranione ciałko nie ma siły się podnieść, kiedy jego zmysły wyłapują dookoła głośne dźwięki klaksonów i krzyki ludzi. A on pragnie tylko jednego – podnieść się i uciec.

Jednak przeszywający ból całego ciała nie pozwala na podniesienie głowy, a co dopiero na jakikolwiek ruch którąś z połamanych łapek…


https://www.ratujemyzwierzaki.pl/polamany8miesiecznyszczeniak

Pimpuś to około 8-miesięczny psiak, który został potrącony przez auto. Kierowca zbiegł z miejsca wypadku zostawiając go bez opieki i pomocy. Na szczęście na miejscu zdarzenia były osoby, które udzieliły Pimpkowi pomocy. W trybie natychmiastowym przetransporotwały go do kliniki weterynaryjnej gdzie została udzielona pierwsza pomoc. Później wszystko toczyło się szybko… Zostały wykonane zdjęcia RTG, które pokazały, jak poważny, jest stan psa:

Następnie Pimpek przeszedł trzy poważne operacje, które umożliwiają mu powrót do pełnej sprawności i możliwości godnego życia! Pierwsza operacja polegała na zespoleniu złamania kości udowej lewej oraz stabilizacji kości miednicy. Trwała około 8 h. Druga operacja odbyła się kilka dni później – w związku ze zwichnięciem stawu biodrowego prawego dokonano amputacji główki kości udowej. Operacja trwała około 4h. Trzecia – w związku ze złamaniem kości łokciowej z przemieszczeniem dokonano repozycji oraz stabilizacji.

Obecnie Pimpek wymaga codziennych wizyt u weterynarza w celu monitorowania jego stanu zdrowia poprzez badania biochemiczne po wielu narkozach. Przed nim także długa i kosztowna rehabilitacja, którą zaczyna JUŻ JUTRO! Dzięki operacjom oraz rehabilitacji Pimpek, w ocenie weterynarzy, ma szansę wrócić do 100% sprawności. To psie dziecko, przed którym jeszcze całe życie. Wspólnie możemy odmienić jego los, dać mu szansę na szczęśliwe życie u boku człowieka!

Jego życie jest w naszych rękach. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc z Państwa strony!
Na ten cel utworzyliśmy zbiórkę, z której dochód pokryje koszty operacji oraz niezbędnej i niestety drogiej rehabilitacji.
https://www.ratujemyzwierzaki.pl/polamany8miesiecznyszczeniak

 

Lubię to
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • LinkedIN
  • Pinterest
Udostępnij